Dzień Kobiet - poznajemy zawody

Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy odbył się cykl spotkań z kobietami wykonującymi różne zawody. Tematyka spotkań była bardzo zróżnicowana. Naszymi gośćmi były przedstawicielki następujących zawodów: kucharka, bibliotekarka, dziennikarka, pielęgniarka i farmaceutka.

Spotkania były doskonałą okazją do poznania specyfiki ich pracy w danym zawodzie. Panie z wielką pasją opowiadały o swojej pracy i ich zaangażowaniu. Wiele radości sprawiła dzieciom wizyta w osiedlowym zakładzie fryzjerskim. Poznały tajniki tej pracy, typowe przybory i akcesoria fryzjerskie. Dzieci podczas spotkań z Paniami zadawały liczne pytania, pogłębiały swoją wiedzę i zaspokajały dziecięcą ciekawość. Rozmowy na temat wspomnianych zawodów cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.