Biblioteka

"Kto czyta książki, ten żyje podwójnie"

"Kto czyta książki, ten żyje podwójnie"

                                       Umberto Eco

 

W bibliotece pracują nauczyciele bibliotekarze: pani Agnieszka Rak, pani Anna Dobrzańska, pani Aneta Skwierczyńska.

 poniedziałek  8:00 – 16:00
 wtorek  8:00 – 16:00
 środa  8:00 – 16:00
 czwartek  8:00 – 16:00
 piątek  8:00 – 15:00

W skład biblioteki szkolnej wchodzą: wypożyczalnia, kącik czytelniczy i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Mogą z niej korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.

Zbiory biblioteki stanowią książki, zbiory specjalne oraz podręczniki. Księgozbiór główny to 14390 woluminów.

Aby wzbogacić, uatrakcyjnić księgozbiór uczestniczymy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach Priorytetu 1. NPRCz w roku szkolnym 2014/2015 korzystaliśmy z książek udostępnionych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

W 2015 roku dzięki udziałowi w Priorytecie 2. NPRCz zakupiliśmy 180 książek za kwotę 2712,50zł,  a w 2017 roku, uczestnicząc w Priorytecie 3. NPRCz, zakupiliśmy 1031 książek (ok. 470 tytułów) za kwotę 15000 zł.

Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Kampania "Mała książka - wielki człowiek"

Kampania "Mała książka - wielki człowiek"
W ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nasza szkoła otrzymała Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki. 
Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą:
- "Pierwsze abecadło" - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
- "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
- Kreatywny alfabet - plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
 Wyprawki zostały uroczyście przekazane pierwszoklasistom w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek, 5 listopada.
Czytaj dalej...

Znajdź swoje imię

Znajdź swoje imię

Tworzymy bazę imion bohaterów książkowych, aby każdy mógł znaleźć bohatera noszącego jego imię.

Nie znalazłeś bohatera noszącego Twoje imię? Nie szkodzi. Wpisz imię bohatera czytanej książki, pomożesz koleżance/koledze w poszukiwaniach. Może ktoś inny czytał książkę, której bohater nazywa się jak Ty i weźmie udział w naszej zabawie?

Będziemy tworzyć bazę imion bohaterów książkowych, w której mamy nadzieję znaleźć wszystkie Wasze imiona.

Czytaj dalej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29.09.2020

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29.09.2020

Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W naszej szkole udział wzięli uczniowie z klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 4a, 5a, 5b, 7a, 7d, 8b pod kierunkiem wychowawców klas i nauczycieli języka polskiego oraz dzieci ze świetlicy szkolnej (obydwie zmiany), którym czytali wychowawcy świetlicy i nauczyciel bibliotekarz.

Czytaj dalej...