Świetlica

Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00

Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00

Główne zadania świetlicy

  1. Zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom przed lekcjami i po lekcjach.
  2. Kształcące i wychowawcze organizowanie uczniom czasu wolnego.
  3. Rozwijanie zainteresowań.
  4. Indywidualna pomoc w odrabianiu lekcji
Czytaj dalej...

Życzenia świąteczne

Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Mikołajki

Mikołajki

Od lat mikołajki kojarzą się z wielką tajemniczością. Co  roku każde dziecko również i w naszej szkolnej świetlicy z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich Mikołaj….Aby umilić ten czas świetliczaki 6 grudnia podczas uroczystych zajęć poznały legendę i jego historię, tradycje mikołajkowe oraz słownictwo w różnych językach związane z Mikołajem. Dzieci z radością powitały miłego Gościa. Wykonały dla Niego taniec mikołajkowy “Just Dance”. Świetliczaki otrzymały prezent w postaci wielu gier planszowych. Spotkanie zakończyło się wspólnym układem tanecznym z Mikołajem.

Czytaj dalej...

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowy miś to nie tylko zabawka, jego rola jest bardzo ważna. Oprócz tego, że wpływa on na rozwój wyobraźni dziecka, pełni także inne funkcje m. in. terapeutyczną, uspokajającą i wyciszającą. Pluszaki są idealnymi pocieszycielami w chwilach złości, słabości i małych smutków. Potrafią zrozumieć i można je przytulić we właściwym momencie.

Czytaj dalej...

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

Świetlica włączyła się do szkolnych obchodów Tygodnia Życzliwości I Pozdrowień. Święto było okazją do poruszenia podczas zajęć tematu życzliwości i szacunku, zaszczepienia w dzieciach postawy otwartości na innych. Poznaliśmy historię tego dnia, Kodeks Życzliwości, rymowanki, wierszowane zagadki, piosenki.

Czytaj dalej...

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

 W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 5 listopada dzieci ze świetlicy szkolnej podczas zajęć odbyły niezapomnianą wyprawę do “krainy bajek”. Bajki bowiem towarzyszą nam od najmłodszych lat, umilają czas, bawią, ale także uczą i przekazują ważne prawdy życiowe, sposoby radzenia sobie z problemami i wyciągania wniosków na przyszłość.

Czytaj dalej...

Code Week 2021

Code Week 2021
W październiku 2021 roku świetlica szkolna włączyła się do ogólnoeuropejskiej inicjatywy promującej programowanie i umiejętności cyfrowe "EU Code Week", czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Dzieci zmierzyły się z ćwiczeniami rozwijającymi logiczne i krytyczne myślenie. Nasze zadania zostały wpisane na mapę wydarzeń codeweek.eu.
Po raz kolejny byliśmy częścią europejskiego ruchu kodujących szkół, a w tym roku dołożyliśmy swoją "cegiełkę" do trzeciego miejsca POLSKI w międzynarodowej rywalizacji!
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...