RODO

INFORMACJA O INSPEKTORZE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

INFORMACJA O INSPEKTORZE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Inspektorem ochrony danych w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej jest Pani Paulina Skrouba dostępna pod adresem
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoby, których dane dotyczą, mogą kontaktować się z inspektorem ochrony danych we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem ich danych osobowych oraz z wykonywaniem praw przysługujących im na mocy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz przepisów krajowych.

 

                                                                                               

                                                                                             Dyrektor Szkoły 

                                                                                         Daniel Wiszniewski

Czytaj dalej...

Z wizytą w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych

Z wizytą w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych

Po raz drugi nasza szkoła bierze udział w programie Urzędu Ochrony Danych Osobowych #Twoje dane twoja sprawa.  28.01.2020 obchodziliśmy 14. Dzień Ochrony Danych Osobowych, z tej okazji uczniowie klasy  I b  i III b pod opieką Pań Jolanty Kielak, Agnieszki Wiśniewskiej i  Danuty Sowińskiej złożyli wizytę w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Nasi uczniowie na ciekawych zajęciach dowiedzieli się dlaczego i jak trzeba chronić naszą prywatność nie tylko w Internecie, ale również w życiu codziennym  oraz czym są dane osobowe i jak bezpiecznie nimi zarządzać.

Czytaj dalej...

#TwojedaneTwojasprawa

#TwojedaneTwojasprawa

X edycja Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” została uroczyście rozpoczęta konferencją „#RODO w edukacji”, która odbyło się 1 października 2019 roku w Rojowie. Z kolei 2-3 października 2019 roku w Senacie RP odbyło się szkolenie dla Koordynatorów Programu. W roku szkolnym 2019 /2020 w programie bierze udział w roku  333  placówek. 

Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu
5 luty to Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale obecnie przekroczył jej granice angażując państwa całego świata. W naszej szkole o zasadach bezpieczeństwa w internecie przypomina uczniom Roduś - wesoły robot.
Danuta Sowińska
Czytaj dalej...

XIII Dzień Ochrony Danych Osobowych

Z okazji XIII Dnia Ochrony Danych Osobowych Pani dr Edyta Bielak - Jomaa, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, skierowała list do społeczności szkół biorących udział w IX edycji Programu "Twoje dane, twoja sprawa". Zachęcam Państwa do zapoznania się z jego treścią, jak również do wysłuchania nagrania przemówienia Pani Prezes.

List otwarty do uczestników Programu Edukacyjnego ... >> PDF

 https://youtu.be/g-I84rgkxrU

 Danuta Sowińska

 

Czytaj dalej...

Chroniąc dane osobowe, chronisz siebie

28 stycznia 2019 r. świętujemy już po raz trzynasty Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.

Czytaj dalej...

Informacja o programie „Twoje dane – twoja sprawa”

W dniach 15 – 16 października 2018 r. Warszawie odbyło się szkolenie dla nauczycieli zorganizowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych, mające na celu przybliżenie zasad ochrony danych osobowych w szkołach. Udział przedstawiciela szkoły w szkoleniu był równoznaczny z przystąpieniem szkoły do projektu pt. „Twoje dane – twoja sprawa.

Czytaj dalej...