Znajdź swoje imię

Tworzymy bazę imion bohaterów książkowych, aby każdy mógł znaleźć bohatera noszącego jego imię.

Nie znalazłeś bohatera noszącego Twoje imię? Nie szkodzi. Wpisz imię bohatera czytanej książki, pomożesz koleżance/koledze w poszukiwaniach. Może ktoś inny czytał książkę, której bohater nazywa się jak Ty i weźmie udział w naszej zabawie?

Będziemy tworzyć bazę imion bohaterów książkowych, w której mamy nadzieję znaleźć wszystkie Wasze imiona.

Zabawa polega na zapisaniu imienia bohatera przeczytanej książki (nie musi to być główny bohater), tytułu i autora na specjalnej kartce, którą można otrzymać w bibliotece szkolnej (lub samemu wykonać identyczną)

Każde imię (wskazanie) będzie punktowane według następujących zasad:

• Podanie podstawowych danych: imię bohatera, tytuł i autor książki -> 1 pkt
  • Krótki opis według wzoru -> 1 pkt
  • Twoje imię -> 1 pkt
  • Książka dostępna w naszej bibliotece -> 2 pkt

Razem: 5 pkt.

Podpisane na odwrocie kartki prosimy przynosić do biblioteki szkolnej.

Najaktywniejsi uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Pamiętajcie, żeby podawać wyłącznie imiona nadawane w Polsce.

Nie punktujemy imion typu: Bilbo, Legolas, Arwena, Pędzący Koń, Lasse, Ulrik, Becky, Judy, Jack, Sue, Martin, John, Anaruk, Claire, … (chyba że akurat nosicie jedno z nich)