Dnia 19 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 6 został zorganizowany Nadzwyczajny Koncert Polskich i Ukraińskich Pieśni Bożonarodzeniowych „Gwiazda Pokoju”. Celem jego była charytatywna zbiórka środków pieniężnych na wózek inwalidzki dla ukraińskiej nastolatki Anny Bystryka. W koncercie wzięły udział uczennice naszej szkoły pochodzące z Ukrainy : Yaroslawa Makarets, Daria Kowal, Natalia Maksymenko i Sofia Yasynska pod kierunkiem pani Inny Filoniuk. Dziewczynki wykonały utwory „Niebo i ziemia” i „ Dobry wieczór Tobie, panie gospodarzu”. Naszą szkołę reprezentowała również grupa dziewcząt występująca z chórem kościoła Bożego Ciała.

Koncert był wyjątkowym i pozytywnym wydarzeniem w naszym mieście. Wspólnie wyśpiewaliśmy POKÓJ NA ŚWIECIE.