Program Polska Stolica Recyklingu

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, w czasie uroczystego Kongresu Miast, odebrał unikatową statuetkę Polskiej Stolicy Recyklingu. Siedlczanie, w ramach programu, zebrali 52 692 kilogramów elektrycznych śmieci i zwyciężyli w ogólnopolskiej rywalizacji. W programie, organizowanym przez Fundację Odzyskaj Środowisko, Siedlce pokonały 79 miast, w tym Kielce, Rzeszów, Łódź, Gdańsk i Poznań.  W czasie jednej zbiórki przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej siedlczanie oddali aż 15 ton elektroodpadów.  8 marca 2023r.  Prezydent Andrzej Sitnik spotkał się z mediami, by szerzej porozmawiać o Programie Polskiej Stolicy Recyklingu i naszych osiągnięciach. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach na czele z dyrektorem Danielem Wiszniewskim, koordynatorem działań ekologicznych Barbarą Lewicką oraz młodzieżą.

Prezydent Miasta Siedlce złożył serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom, uczniom i rodzicom Szkoły za zorganizowanie zbiórki Elektrycznych Śmieci na terenie placówki oraz za zaangażowanie w działania ekologiczne, które mają wpływ na wzrost świadomości ekologicznej oraz propagowanie właściwych postaw na rzecz selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prezydent przekazał na ręce Dyrektora Szkoły podziękowania oraz nagrodę w wysokości 1000 zł przeznaczoną na potrzeby szkoły. Ponieważ spotkanie odbyło się w Dniu Kobiet, Prezydent złożył wszyskim obecnym na spotkaniu Paniom i Dziewczętom serdeczne życzenie i wręczył okolicznościowe kwiaty.

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich. „Główna idea programu opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do grywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję Siedlcom wygranej, a wszystkim Miastom i szkołom uczestniczącym w Programie zaangażowania i determinacji oraz troski o środowisko naturalne. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną” – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

bon

dyplom