I Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego „Przysłowia niemieckie”

Szkoła Podstawowa Nr 10 w Siedlcach im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach wraz z nauczycielami języka niemieckiego p. Agnieszką Rak oraz p. Kingą Ptaszyńską zapraszają uczniów klas VII- VIII do udziału w I edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Niemieckiego „Przysłowia niemieckie.”

Konkurs ma zasięg międzyszkolny Miasta Siedlce.

CELE KONKURSU:

·       Motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego i podnoszenie jakości nauczania.

·       Rozwijanie wrażliwości na inne kultury poprzez kształtowanie postaw tolerancji wobec języka obcego.

·       Doskonalenie kompetencji językowych uczniów szkół podstawowych.

·       Mobilizowanie uczniów szkół podstawowych do samodzielnej i systematycznej pracy.

·       Stworzenie uczniom szkół podstawowych możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami.

·       Motywowanie nauczycieli oraz szkół do podejmowania różnorodnych działań względem uczniów uzdolnionych.

Uczniowie zainteresowani konkursem otrzymają zakres przysłów niemieckich zawarty w załączniku do ogłoszenia od swoich opiekunów. Wiedza uczestników będzie testowana na etapie szkolnym oraz międzyszkolnym.

Do etapu międzyszkolnego może zakwalifikować się 2 uczniów z jednej szkoły.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 07.04.2023r.

Etap międzyszkolny odbędzie się 28.04.2023r. o godz. 9.00 w siedzibie Organizatora Konkursu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu zawarte są w Regulaminie oraz jego załącznikach:

ZAŁ. 1 Regulamin Konkursu

ZAŁ. 2 Formularz zgłoszenia uczestnika do Konkursu