Dni Kopernikańskie

Senat Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 18 listopada 2022r. jednogłośnie przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Patronat nad obchodami objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci wybitnego astronoma.

Plakat Kopernik ...>> PDF

Dni kopernikańskie...>>PDF

Włączając się w obchody Dni Kopernikańskich proponujemy uczniom naszej szkoły szereg działań pod hasłem Dziesiątka z Kopernikiem. Nagrodą za zaangażowanie będą oceny celujące, pochwały, ale również satysfakcja z pogłębienia wiedzy oraz dyplomy indywidualne i grupowe dla wyróżniających się klas.

Szczegółowy harmonogram przedstawiony został na plakatach informacyjnych rozmieszczonych na terenie szkoły.

Życzymy dużo satysfakcji z udziału w szkolnych Dniach Kopernikańskich.

Organizatorzy: Barbara Kuć, Barbara Jaskólska, Danuta Sowińska