Spotkanie integracyjne

Uczniowie naszej szkoły pochodzący z Ukrainy, pod opieką Pani Inny Filoniuk przygotowali montaż słowno-muzyczny.  Dnia 17 marca 2023 r.  przybliżyli swoim kolegom ze świetlicy oraz uczniom klasy IA i IIB zwyczaje, kulturę i tradycje swojego kraju. Dzieci przedstawiły swoją ojczyznę, opisując miasta i miejscowości, z których pochodzą oraz opowiadając o narodowych symbolach i zwyczajach. Przedstawiły również piosenki i recytowały utwory w języku ukraińskim. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia obecna była również Pani Oksana Kostanda, która zaśpiewała i zagrała na bandurze, tradycyjnym ukraińskim instrumencie. Były to wspaniałe chwile, które pozostaną w pamięci uczestników na długo.

Uczniowie z Ukrainy zaprezentowali także własnoręcznie wykonane plakaty z życzeniami i podziękowaniami dla całej społeczności szkolnej za wszelką okazaną życzliwość, wsparcie a także pomoc w adaptacji i integracji. To spotkanie pozwoliło nam poszerzyć swoją wiedzę, zrozumieć i docenić różnorodność kulturową w szkole.

Spotkanie integracyjne przygotowali:  Dariia Kolisnyk kl. 2b, Natalia Maksymenko kl. 5a,   Stanislav Robitnytskyi kl. 5a, Darya Koval kl. 5b,  Sofiya Yasynska kl. 5b, Yaroslava Makarets kl. 6c, Pani Oksana Kostanda, Pani Inna Filoniuk.