Ślubowanie klas I

Dnia 12 października  2023r. w naszej szkole odbyła się tradycyjna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Na początku uroczystości Pan Dyrektor Daniel Wiszniewski  zaprezentował uczniom Sztandar Szkoły, który  zawsze towarzyszy doniosłym wydarzeniom szkolnym. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali piękną część artystyczną. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali się wspaniale.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Dzieci z należytą powagą ślubowały na sztandar szkoły. Następnie Pan Dyrektor specjalnym ołówkiem dokonał aktu pasowania. Pierwszaki zostały więc oficjalnie włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach.
Ten szczególny, pełen emocji dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia. Podczas uroczystości ślubowania wykorzystano nagłośnienie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Więcej informacji o projekcie: https://www.gov.pl/web/laboratoria
Uroczystość została przygotowana przez Panie Wychowawczynie klas I: Panią Milenę Żagunię, Marzenę Latoch, Justynę Oleszczuk i Bożenę Szoplik oraz Panie współorganizujące kształcenie specjalne: Dorotę Kowalczyk i Weronikę Szalej.