250-lecie Komisji Edukacji Narodowej

akademia...>> film

13 października 2023 r., wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego, społeczność naszej szkoły uczciła 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii Pan Dyrektor Daniel Wiszniewski przypomniał zebranym, czym dla Polski była Komisja Edukacji Narodowej i jakie znaczenie miała w Europie. Pięknym akcentem było uhonorowanie nagrodami nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. W imieniu rodziców wdzięczność pedagogom wyraził również Pan Mariusz Remiszewski - Przewodniczący Rady Rodziców. Następnie odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie, w dość humorystyczny sposób, przedstawili trudne zmagania z nauką uczniów oraz niełatwy los nauczyciela. Artyści wyrazili ogromną wdzięczność nauczycielom za ich wysiłek, wielkie serce, cierpliwość oraz zaangażowanie w kształcenie młodego pokolenia.

Akademię przygotowali uczniowie klas: 4a, 4c, wokalistki z klas 5a, 5b, 5c, 6c,7c. Uroczystość prowadził Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Stanisław Dąbrowski z klasy 7a. Do występów przygotowywały uczniów: p. Anita Miazga, p. Grażyna Pacek - Dołęga, p. Agnieszka Wiśniewska (oprawa muzyczna), oprawa plastyczna: p. Patrycja Sikorska, p. Alona Jełfimowa-Sawicka oraz p. Magdalena Jaciuk.