Pierwsza pomoc przedmedyczna

Uczniowie klas VII A, VII B, VII C , VII D oraz VIII A uczestniczyli 23 listopada w szkoleniu zorganizowanem przez Hufiec Doliny Liwca w Węgrowie w ramach projektu "Podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza poprzez wzrost umiejętności wiedzy z zakresu pierwszej pomocy".

Zajęcia poprowadzili Panowie Ireneusz Panasiuk i Aleksander Panasiuk, którzy przybliżyli nam historię ratownictwa w  Polsce oraz  zasady postępowania w razie wypadku. Uczniowie mieli możliwość wykonania pod fachowym okiem resuscytacji krążeniowo - oddechowej, jak również zapoznania się z działaniem defibrylatora AED. Po szkoleniu  zostanie zorganizowany  konkurs wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Laureaci szkolnego etapu konkursu zostaną zaproszeni do konkursu finałowego, który odbędzie się w Centrum Symulacji Medycznych UPH w Siedlcach. Trzymamy kciuki za naszych adeptów ratownictwa.