Spotkanie profilaktyczne

W dniu 29 listopada klasa 6B  wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym  pod hasłem „Na krok przed hejtem”, które odbyło się w CKiS im. A. Meżeryckiego w Siedlcach. Organizatorem spotkania był Zespół Oświatowy w Krześlinie. Szóstoklasiści  mieli możliwość obejrzenia spektaklu  „Na drodze donikąd” w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze szkoły w Krześlinie. Młodzi aktorzy odegrali sceny pokazujące jak niewinne żarty, dowcipy skierowane pod adresem innej osoby mogą przerodzić się w hejt i do jakich tragedii może  doprowadzić długotrwałe hejtowanie.

W programie znalazły  się również występy gości.  Prezenterzy telewizyjni – Aleksandra Kostka i Jarosław Milner  przedstawili zagadnienia związane z hejtem. Zaprezentowali  młodzieży materiały dokumentalne na temat hejtu. Opowiedzieli również o swoich doświadczeniach z tym zjawiskiem, kogo może dotyczyć hejt, jakie są jego konsekwencje oraz jak sobie z nim radzić.
O wirtualnym i rzeczywistym obrazie nastolatka mówiła w swojej prelekcji dr Katarzyna Dobijańska - pełnomocnik Prezydenta Siedlec ds. rozwiązywania problemów uzależnień.
Spotkanie było dla wszystkich pouczającą lekcją z życia,  gdyż  hejt to obecnie jedno z zagrożeń współczesnego świata.

1 b