„Podaruj uśmiech” - konkurs charytatywny

Grudzień 2023r. był w naszej szkole miesiącem sprzyjającym kształtowaniu postawy empatii oraz jedności i solidarności z osobami potrzebującymi wsparcia. Na rzecz Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci został zorganizowany charytatywny konkurs „Podaruj uśmiech”. Organizatorzy wydarzenia postawili przed uczestnikami zadanie wykonania dowolną techniką, zabawki lub ozdoby na choinkę. Najlepsze prace miały zostać przekazane podopiecznym wspomnianej Fundacji.

Poza wychowawczym i prospołecznym celem, konkurs promował kultywowanie oraz popularyzację zanikających zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Rozwijał talenty i wrażliwość artystyczną uczniów. Kształtował kreatywność, wyobraźnię oraz aktywną i twórczą postawę wobec sztuki. Stwarzał również możliwość prezentacji prac uczniów.
Organizatorami konkursu były Panie Justyna Oleszczuk, Dorota Kowalczyk, Patrycja Sikorska oraz uczniowie Szkolnego Koła Caritas pod opieką Barbary Kuć.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 18 grudnia 2023r.
Jury nagrodziło I miejscem prace:

Zasuwik Aleksandry, kl. 2a

Misiak Patrycji, kl. 5a

Mikonowicz Gabrieli, kl. 7c

II miejsce w konkursie zdobyli uczniowie:

Jajszczak Jakub, kl.3c

Nurzyński Jakub, kl. 5b

Nurzyński Szymon, kl. 5b

Wymiatał Anastazja, kl. 7a

Miejsce III uzyskali:

Patralska Alicja, kl.1c

Celiński Aleksander, kl. 4a

Stefaniuk Wiktoria, kl. 8a

Wyróżnieniem zostały nagrodzone prace:

Rytla Szymona, kl.1a

Kamieńskiej Jadwigi, kl. 2b

Dybciaka Konrada, kl. 4a

Wardak Hanny, kl. 5a

Bizowskiej Pauliny, kl. 6a

Organizatorzy przewidzieli dyplomy, pochwały dla wykonawców najlepszych prac oraz wszystkich uczestników. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez sponsora.
Zwycięskie prace wraz z upominkami i świątecznymi życzeniami zostały przekazane na ręce ks. Pawła Krzysztofa Siedlanowskiego – prezesa Zarządu Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wsparcia idei konkursu oraz twórczego podejścia do tematu. Zachęcamy do dalszej współpracy. Organizatorzy