Zajęcia z robotyki w naszej szkole

Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja.
Na zajęciach z robotyki dzieci pracują głównie z zestawami edukacyjnymi LEGO Spike Prime i Essentiale, które szkoła otrzymała w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości.

W trakcie zajęć dzieci realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku. Dzieci przyswajają sobie wiadomości z zakresu mechaniki i robotyki. Dowiadują się czym są przekładnie zębate i gdzie wykorzystywane są roboty w dzisiejszym świecie.

Każdy robot jest wyjątkowy, kolorowy i zachwyca swoim działaniem. Przynosi uczniom dużo radości i satysfakcji ze zbudowania go.
Na ostatnich zajęciach wykonaliśmy w Lego Spice Prime  "tancerza breakdence", który tańczył do rytmu i przypominał nam jak ważny jest ruch oraz robienie sobie przerw podczas pracy.
Zajęcia z robotyki prowadzi pani Renata Ciok.