Finał konkursu programistycznego KodKot

Dnia 25.04.2024 r. podczas Dni Otwartych w ZSP5 w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w powiatowym konkursie programistycznym KodKot.
Celem konkursu jest rozwijanie twórczej i aktywnej postawy młodych ludzi zainteresowanych branżą programistyczną. Konkurs odbywa się cyklicznie raz w roku i składa się z 2 etapów. W tym roku szkolnym, aby przejść do drugiego etapu należało stworzyć grę „Kosmiczna misja” wg ściśle określonych zasad. Do II etapu przeszli uczniowie: Joanna Konieczna, Mateusz Posiadała, Gabriel Kowalski i Władysław Kowalski.

Jury w składzie:
1. Przewodniczący - dyrektor Instytutu Informatyki UwS - dr Artur Niewiadomski
2. UwS - mgr Macieja Nazarczuk
3. ZSP Nr 5 - inż. Maciej Celiński
4. ZSP Nr 5 – mgr Katarzyna Puzio-Major
5. ZSP Nr 5 - inż. Przemysław Kubicki
wyróżniło podczas tegorocznej edycji konkursu 3 uczniów z naszej szkoły:

I miejsce - Mateusz Posiadała kl. 6a- opiekun Renata Ciok
II miejsce - Gabriel Kowalski kl. 8a - opiekun Renata Ciok
III miejsce - Joanna Konieczna kl. 4c - opiekun dyr. Daniel Wiszniewski

Sponsorem nagród jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Siedlcach, Uniwersytet w Siedlcach oraz firma InforOffice.
Korzystając z Dni Otwartych mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach z ROBOTYKI, oglądaliśmy świat w trójwymiarze, na warsztatach z fotografii tworzyliśmy fotogram(obraz fotograficzny otrzymany bez użycia aparatu fotograficznego). Duże wrażenie na nas zrobiło studio fotograficzne z bogatym wyposażeniem.
Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością Dyrekcji szkoły, Nauczycieli i Uczniów. Dziękujemy za miłe przyjęcie, cenne nagrody i ciekawy konkurs, który pozwala naszym uczniom rozwijać swoje talenty. Dziękujemy przede wszystkim Panu Przemysławowi Kulickiemu za organizację konkursu i zaangazowanie w jego realizację.