"Nie tacy sami, a równi “ - innowacja pedagogiczna

W naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna:,,Nie tacy sami, a równi “, której celem jest pogłębianie wiedzy, ale też i uwrażliwianie na drugiego człowieka. Szczególną uwagę zwracamy na osoby niepełnosprawne.

Jednym z ciekawych przedsięwzięć, które wzbudziło duży entuzjazm wśród uczniów, było działanie pod hasłem: ,,Kwiecień miesiącem świadomości na temat Autyzmu”. Uczniowie spotykali się, by wspólnie wykonać ptaszki w kolorze niebieskim i listki techniką origami. Nad wspólnym tworzeniem czuwali nauczyciele, którzy się również w to bardzo zaangażowali. Drzewko ustawione zostało na korytarzu i na nim zawieszono wykonane ozdoby. Ogłoszony także został wśród uczniów konkurs na nazwę drzewka. Spośród wszystkich propozycji wybrano nazwę: AUTYMKA. Zwycięzca oraz pozostałe osoby, które wykazały się kreatywnością, otrzymały nagrody wręczone przez p. Dyrektora.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i twórcze działanie!