Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 22. maja w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki w Językach Obcych w ramach obchodzonych co roku Dni Europejskich. Celem konkursu było promowanie nauki języków obcych wśród uczniów oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań muzycznych. ...>> film

W konkursie wzięli udział soliści, duety oraz zespoły. Zaprezentowali się uczniowie z klas IV-VIII z wybranymi przez siebie piosenkami w języku angielskim, niemieckim, ukraińskim oraz włoskim. Łącznie obejrzeliśmy 12 występów. Konkurs poprowadzili Gabriela Kanecka oraz Szymon Królikowski z klasy 4b. Po krótkiej naradzie jury w składzie pani Mariola Janiak, pani Kinga Ptaszyńska oraz pani Aneta Protasiuk ogłosiło wyniki.

I tak zwycięzcami Konkursu w kategorii klas 4 – 5 zostali:

I miejsce – Izabela Jastrzębska z kl. 4c z piosenką Miley Cirus „Used to be Young”

II miejsce – zespół z klasy 4b w składzie Julia Mołdoch, Julia Fiuk i Anna Firlej z piosenką Vance Joy „Riptide:

III miejce – Natalia Rybicka z kl. 5c z piosenką Billy Eilish Khalid „Lovely”

W kategorii klas 6 – 8 zwycięzcami zostali:

I miejsce – Weronika Ostrowska z kl. 7b z piosenką zespołu BTS „Dynamite”

II miejsce – Pola Waszczuk z kl. 7b z piosenką Lady Gaga „Look what I found”

III miejsce - Maria Tchórzewska z kl. 7d z piosenką Ricchi e Poveri „Acapulco”

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale, a zaproszona widownia entuzjastycznie reagowała na występy. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji konkursu.