Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Wolontariusze ze szkolnego koła Caritas wraz z nauczycielami p. Justyną Oleszczuk oraz Dorotą Kowalczyk odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami” w Siedlcach. Bardzo serdecznie i miło zostaliśmy przywitani przez p. Dyrektor Marię Wierzejską. Wręczone zostały drobne upominki i kartki z życzeniami od uczniów z okazji zbliżających się urodzin mieszkańców.

To wywołało uśmiech na twarzach pensjonariuszy. Mieliśmy niebywałą okazję zobaczyć, jak funkcjonuje placówka. Pani Dorota Kowalczyk wygłosiła wykład, podczas którego przybliżyła temat: ,,Osoby z niepełnosprawnością - godność, szacunek, dialog”. To wydarzenie pozwoliło nam doświadczyć wielu pozytywnych emocji, a pensjonariusze spędzili miło czas w towarzystwie młodych ludzi. Została podjęta współpraca, a my z pewnością nie zapomnimy o mieszkańcach Domu Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami” w Siedlcach.