Zajęcia pozalekcyjne z robotyki

Na zajęciach pozalekcyjnych z robotyki, uczniowie klas trzecich pracują z zestawami LEGO Education Spike Essentiale, które umożliwiają im rozwijanie umiejętności programowania w przyjazny i interaktywny sposób. Dzieci budują różnorodne konstrukcje z klocków LEGO, które następnie ożywiają dzięki programowaniu prostych kodów....>> film

Poprzez te kreatywne zadania uczą się logicznego myślenia, współpracy w grupie oraz rozwiązywania problemów. Programowanie robotów pozwala im doświadczyć, jak technologie wpływają na otaczający nas świat, jednocześnie rozwijając ich zainteresowania w dziedzinie nauk ścisłych i technicznych. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem i są okazją do odkrywania nowych talentów technicznych wśród naszych uczniów.

Zestawy klocków Lego Education Spike Essentiale i Lego Education Spike Prime szkoła otrzymała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.