Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami koła PCK zrealizowali w roku szkolnym 2017/18 cykl inspirujących i nowatorskich scenariuszy lekcji oraz inne działania informacyjno-edukacyjne w ramach akcji "Twoja krew, moje życie", przyczyniając się tym samym do promowania wiedzy na temat honorowego oddawania krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych.

Działania naszej szkoły zostały dostrzeżone przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, która nagrodziła naszą placówkę Certyfikatem Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi. Wyróżnia się nim aktywny udział szkół w akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie”, organizowanej w ramach programu profilaktyki zdrowotnej: „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”. Tytuł został przyznany przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi.

Honorowe Krwiodawstwo to wspaniała idea, której nasza szkoła będzie zawsze okazywała wsparcie.

.