Projekt pt. „Wyobraź sobie … czyli płasko i przestrzennie”

Od 9 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. w naszej szkole jest realizowany projekt pt. „Wyobraź sobie … czyli płasko i przestrzennie”. Projekt ten dofinansowany został przez Fundację mBanku w ramach programu mPotęga.

Celem projektu jest przede wszystkim popularyzacja matematyki, ale również ukazanie powiązania matematyki z innymi dziedzinami życia, rozbudzanie twórczości u uczniów, rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia i zacieśnienie relacji międzyludzkich. Uczniowie mieli już możliwość uczestniczenia w zajęciach terenowych, na których mierzyli działkę z wykorzystaniem koła do odmierzania odległości z licznikiem, kroków, patyków … i rozwiązywali problemy badawcze związane ze skalą. Z pomocą klocków Reko zbadali własności wielokątów foremnych i stworzyli parkietaże. Warsztaty plastyczne „Plastyka z matematyka w tle” to kolejna przygoda z matematyką. Uczniowie różnymi technikami wypełniali płaszczyznę tworząc wielobarwne kompozycje. Przed nimi kolejne wyzwanie czyli realizacja modułu pod hasłem „Przestrzennie”.