Turniej półfinałowy Szkolnej Ligi Rugby

10 grudnia 2019r. w Sochaczewie odbył się turniej półfinałowy Szkolnej Ligi Rugby Tag na szczeblu województwa mazowieckiego. Drużyny z Siedlec i gminy zaprezentowały się z dobrej strony.
W Mistrzostwach Szkół Podstawowych województwa mazowieckiego wzięło udział 11 drużyn. Siedlce były reprezentowane przez dwie szkoły (SP nr 8 i SP nr 10), zaś gmina Siedlce przez cztery (SP Strzała, SP Żelków-Kolonia, SP Stok Lacki, SP Nowe Iganie).
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zajęli I miejsce w kategorii klas V i wezmą udział w ogólnopolskim finale Szkolnej Ligi Rugby Tag – bezkontaktowej odmiany rugby.
W skład reprezentacji SP10 weszli: Klara Jóźwiak, Marcelina Pisarczyk, Aleksander Szewczyk, Jakub Radzikowski, Adam Paczuski, Kamil Taras, Alan Gawryś i Bartosz Strzałek. Zespół przygotował i podczas zawodów sprawował opiekę Pan Przemysław Ławecki.
Warto dodać, że Klara Jóźwiak z SP nr 10 została uznana najlepszą zawodniczką w turnieju klas V.
Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku i życzymy sukcesu w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 18 grudnia w hali COS Torwar w Warszawie.