Gala finałowa XVII Edycji Konkursu Ekologicznego "Mazowieckie krajobrazy "

11 grudnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się gala finałowa XVII Edycji Konkursu Ekologicznego "Mazowieckie krajobrazy ". Tegoroczna edycja nawiązywała do popularyzowania walorów krajobrazowych i przyrodniczych Mazowsza. Zadaniem dzieci i młodzieży było przygotowanie pracy, której tematem są nasze mazowieckie krajobrazy.

Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych. Zainteresowanie konkursem było duże. Organizatorzy otrzymali 2388 prac z 366 szkół. Uczniowie z klas I–III przygotowali plakat o tematyce ekologicznej, uczniowie z klas IV–VI wykonali fotografie prezentujące regionalne krajobrazy. Z kolei uczniowie z klas VII–VIII redagowali wiersze o krajobrazach i pięknie Mazowsza.

Uczennica Krystyna Wardak z klasy IIIc zajęła I miejsce w kategorii wiekowej I-III(opiekun - pani Marzena Latoch)Wykonała plakat ekologiczny przedstawiający mazowiecki krajobraz. Uczennica w nagrodę otrzymała dyplom, kredki, flamastry oraz kartę podarunkową o wartości 600 zł do sklepu sportowego Decathlon. Szkoła otrzymała zestaw piłek do różnych dyscyplin piłkarskich

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Skorupka