Sukcesy uczniów w konkursie Matemaxus

17 grudnia w auli  Instytutu Matematyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyło się podsumowanie III Turnieju Matematycznego MatemMaxus. Konkurs został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Starostwa Powiatowego w Siedlcach oraz Komisji Europejskiej.

Konkurs rozegrano systemem pucharowym. Zadania na Turniej przygotowała komisja w składzie: dr Marek Siłuszyk (UPH), mgr Agnieszka Protasiuk (SP4), mgr Katarzyna Karpiarz (ZSP3), która również przeprowadziła turniej. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Wspólnie rozwiązywali kolejne zadania, które pomogły rycerzowi Matemaxusowi II dotrzeć do skarbu. Tegoroczna edycja odbyła się dla klas 4, 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas 1 szkół średnich. W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 1, SP 2, SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 10, SP 11, SP 12, SP STO, SP Iganie, SP Wiśniew, SP Żelków oraz szkoły: I LO, II LO, IV LO i ZSP 3. W turnieju wzięło udział 183 uczniów.

Miło nam poinformować, że w konkursie sukcesy odnieśli nasi uczniowie.
Na poziomie klas V – II miejsce:
Michalina Neścior,
Dominik Pędzik,
Maria Bruśniak.
Na poziomie klas VI – II miejsce:

Patryk Grześkiewicz,
Kaja Syczewska,
Aleksandra Radziwonka.

Na poziomie klas VIII – II miejsce:
Piotr Bruśniak,
Urszula Ostrowska,
Wojciech Tokarski.