Organizacja przez MKS Pogoń Siedlce zajęć pozalekcyjnych dzięki środkom otrzymanym z Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Patologiom Społecznym

MKS Pogoń Siedlce otrzymała z Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Patologiom Społecznym dotację na organizację pozalekcyjnych zajęć sportowych wraz z prelekcjami na temat profilaktyki antyalkoholowej. Pierwszą część zadania realizuje z nauczycielami i trenerami, drugą część ze stowarzyszeniem Szansa. Klub zaangażował do organizacji bezpłatnych zajęć nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów z uprawnieniami. Udział w organizacji wolnego czasu dzieci biorą prawie wszystkie siedleckie szkoły. Oprócz treningów organizowane są turnieje w wybranych szkołach.
Dnia 26.01.2020 odbył się pierwszy turniej z wielu zaplanowanych. Miał miejsce w szkole nr 8, przy ul. Pescantina 2.
Uczestniczyły w nim szkoły podstawowe nr 8,10 i 12.  Pierwsze miejsce zajęła I drużyna ze szkoły podstawowej nr 10, II miejsce SP nr 12 drugi zespół, III miejsce SP nr 10 drugi zespół, IV miejsce SP nr 8, V miejsce SP nr 12 drugi zespół.
Każde z dzieci otrzymało upominek w postaci kalendarza oraz przekąskę, dzięki uprzejmości darczyńcy - Piekarni Baldwin ze Skórca.
Niedzielne popołudnie dzieci spędziły na sportowo wraz z rodzicami, którzy licznie przybyli by je dopingować.
Specjalne podziękowania dla piekarni Baldwin ze Skórca, nauczycieli: Przemysława Ławeckiego, Jarosława Stosio, Pawła Barei oraz trenera Tomasza Radzikowskiego.