Sukcesy naszych sportowców w II Mistrzostwach Siedlec w Rugby TAG Szkół Podstawowych

6 marca 2020r. w  hali Agencji Rozwoju Miasta rozegrano II Mistrzostwa Siedlec w Rugby Tag Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło czternaście drużyn z ośmiu siedleckich podstawówek rywalizujących w kategoriach klas IV, V i VI. Imprezę zorganizowała siedlecka Pogoń we współpracy z Miejskim Klubem Rugby.

W kategorii klas IV i V sukcesy odniosła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księznej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach zajmując pierwsze miejsce.

Nasą szkołę reprezentowali: Klara Jóźwiak, Marcelina Pisarczuk, Aleksander Gałecki, Alan Gawryś, Mateusz Grabowski, Przemysław Miernicki, Adam Paczuski, Jakub Radzikowski, Bartosz Strzałek, Aleksander Szewczyk, Kamil Taras, Brajan Żólkowski. Zawodnikami opiekował się Pan Przemysław  Ławecki.

Trzy najlepsze zespoły z każdej kategorii zostały nagrodzone pucharami, a wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale i koszulki.

W kategorii klas IV wygrała Szkoła Podstawowa nr 10, przed Szkołą Podstawową nr 2 i Szkołą Podstawową nr 6.

Kolejność końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 10 (nauczyciel Przemysław Ławecki)

2. Szkoła Podstawowa nr 2 (Ryszard Kalaciński)

3. Szkoła Podstawowa nr 6 (Beata Szwartz-Oleszczuk)

4. Szkoła Podstawowa nr 12 (Jarosław Stosio)

W kategorii klas V również wygrała Szkoła Podstawowa nr 10, przed Szkołą Podstawową nr 2, a trzecią lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 12. Najbardziej zacięte spotkanie było jednak rozegrane o miejsce V, po dogrywce trwającej dłużej niż mecz Szkoła Podstawowa nr 1 wygrała ze Szkołą Podstawową nr 6 2:1.

Kolejność końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 10 (nauczyciel Przemysław Ławecki)

2. Szkoła Podstawowa nr 2 (Ryszard Kalaciński)

3. Szkoła Podstawowa nr 12 (Jarosław Stosio)

4. Szkoła Podstawowa nr 3 (Robert Malon)

5. Szkoła Podstawowa nr 1 (Paweł Kuligowski)

6. Szkoła Podstawowa nr 6 (Beata Szwartz-Oleszczuk).

W kategorii klas VI wygrała Szkoła Podstawowa nr 6, przed Szkołą Podstawową nr 8 (zespół 1) i Szkołą Podstawową nr 4.

Kolejność końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 6 (nauczyciel Beata Szwartz-Oleszczuk)

2. Szkoła Podstawowa nr 8 – zespół 1 (Paweł Bareja)

3. Szkoła Podstawowa nr 4 (Radosław Liczewski)

4. Szkoła Podstawowa nr 8 – zespół 2 (Paweł Bareja)

Sędzią głównym zawodów był Wojciech Plichta, sędziowali Mariusz Myrcha i Grzegorz Pliszka, czas mierzył Paweł Krasuski, nad bezpieczeństwem czuwał Tomasz Radzikowski, a sekretariat prowadził Jacek Wierzbicki. Kolejna impreza już w poniedziałek, 9 marca, w Nowych Iganiach – Halowe Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego w Rugby Tag o Puchar Starosty Siedleckiego Karola Tchórzewskiego.

Źródło: SportSiedlce.pl