CERTYFIKAT SZKOŁA PEŁNA CIEPŁA

Klasa Vc i Vd wraz z nauczycielem biologii - Jolantą Skorupka w roku szkolnym 2019/20 zrealizowali innowacyjny projekt edukacyjny "Lekcje ciepła w Siedlcach", którego organizatorem było Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Tematyka lekcji dotyczyła kwestii ekologicznych związanych z ciepłem i energią. Uczniowie zrozumieli czym jest energia, poznali różnice między odnawialnymi i nieodnawialnymi źródłami energii, a także odkryli różnice między ciepłownią, elektrociepłownią oraz elektrownią. Temat lekcji "Świadomi tego, co wdychamy" cieszył się największym zainteresowaniem.

Mam nadzieje, że przekazana wiedza zaowocuje dobrymi postawami i ekologicznymi wyborami, w tym także dotyczącymi ogrzewania i oszczędzania energii, dzięki czemu nasza planeta będzie służyła wielu kolejnym pokoleniom.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2019/2020 za udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym na temat ekologicznego korzystania z ciepła i energii otrzymała CERTYFIKAT SZKOŁA PEŁNA CIEPŁA.
Projekt "Lekcje ciepła" został uznany przez Komisję Europejską za jeden z 12 najlepszych programów na rzecz poszanowania energii w Europie w 2019 roku.

Jolanta Skorupka

Vc (2)