Projekt TIK TAK, TIK TAK...

Od 14 września 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. w naszej szkole będzie realizowany projekt pt.TIK TAK, TIK TAK…. Projekt ten dofinansowany został przez Fundację mBanku w ramach programu mPotęga.

Celem projektu jest popularyzacja matematyki, pobudzanie i utrzymywanie ciekawości oraz zainteresowania uczniów otaczającym światem, rozbudzanie twórczości u uczniów, rozwijanie ich wyobraźni przestrzennej, rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia, uczenie koncentracji i spostrzegawczości, ukazanie powiązania matematyki z innymi dziedzinami życia. A wszystkie te cele zostaną zrealizowane w sposób bardzo przyjazny dla ucznia.

Tematem przewodnim zajęć będzie CZAS. Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach matematyczno – fizycznych, matematyczno – geograficznych, konkursie sportowo – matematycznym. Poprzez obserwację i eksperymenty dowiedzą się, jak działa zegar słoneczny, a następnie zbudują zegar słoneczny. W praktyczny sposób zmierzą się z zadaniami dotyczącymi prędkości, drogi i czasu, zadaniami dotyczącymi przestrzeni kosmicznej. Zorganizują spotkanie z rodzicami. Spotkanie zakończy karaoke o tematyce projektu.