Uroczyste ślubowanie uczniów klas I

W dniach 12 i 13  października 2020r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I. Pan Dyrektor Daniel Wiszniewski serdecznie powitał wszystkich przybyłych na uroczystość, zaprezentował pierwszoklasistom sztandar szkoły, jako ważny symbol jednoczący społeczność uczniowską. Złożył życzenia: sukcesów edukacyjnych, zawierania przyjaźni i wszechstronnego rozwoju. W  podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas I ślubowali wypełnianie obowiązków  i zachowanie właściwej, uczniowskiej  postawy. Po złożeniu ślubowania Pan dyrektor  dokonał  symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 10 ".

Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość została przygotowana przez Panie: Marzeną Latoch, Bożenę Przesmycka i Bożenę Szoplik.

Slubowanie1C

Slubowanie1a