11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

W 1795 roku Polska zniknęła z mapy świata podzielona między trzy kraje zaborcze – Austrię, Prusy i Rosję. Ciemiężony przez zaborców naród polski kilkakrotnie zrywał się do walki. Niestety bezskutecznie. Dopiero po 123 latach niewoli, w 1918r. odrodziła się Nasza Ojczyzna. Niestety, w tym roku, z uwagi na zagrożenie epidemiczne nie odbędą się, lub odbędą się w bardzo ograniczonym zakresie, tradycyjne uroczystości szkolne, miejskie i ogólnopolskie.

Zapraszamy do obejrzenia okolicznościowego filmu w którym wystąpili uczniowie klas IIIb, Vb i VIc. Uczniami opiekowały się Panie: Ewa Bielińska, Renata Ciok, Ewa Czajkowska, Mariola Janiak  Izabella Janik i Anita Miazga.

Odtwórz film

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do zaśpiewania hymnu 11 listopada w południe, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu". Pomimo obostrzeń Biuro Programu „Niepodległa” chce podtrzymać tradycję, ale zachęca, by śpiewać z zachowaniem zasad dystansu społecznego, albo w domach, wraz z rodziną, współlokatorami i najbliższymi.

Narodowe Święto Niepodległości można także uczcić bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

Spot informacyjny o wydarzeniu.