„Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

Pod hasłem „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” odbyła się w naszej szkole już po raz kolejny akcja pomocy dla psów ze schroniska w Ostrowi Mazowieckiej. W tym roku rozszerzyliśmy naszą akcję o pomoc bezdomnym kotom z terenu naszego miasta. W schronisku w Ostrowi Mazowieckiej przebywa obecnie ponad 150 bezpańskich, porzuconych psów, w tym również zwierzęta przywiezione z terenu Siedlec.

Przez trzy tygodnie – od 25 stycznia do 12 lutego zbieraliśmy karmę suchą i w puszkach, kaszę, makaron, ryż a także koce i miski.

Pomimo trwającej pandemii akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Uczniowie wraz z rodzicami pokazali swe otwarte serca i ogromną wrażliwość oraz chęć pomocy porzuconym zwierzętom.

Dzięki zaangażowaniu dzieci, wychowawców oraz ogromnej pomocy pań sprzątaczek zebraliśmy łącznie 570 kg karmy! dla psów i kotów, 21 kocy oraz 17 misek, które przekazane zostały pracownikom schroniska oraz pracownikom Urzędu Miasta. Największe ilości karmy przyniosły następujące klasy:

I miejsce Klasa IIc
II miejsce Klasa IVa
III miejsce Klasa Ic
IV miejsce Klasa IIa
V miejsce Klasa IIIb
VI miejsce Klasa VIb
VII miejsce Klasa VIIA oraz Klasa VIIIb
VIII miejsce Klasa IIb oraz Klasa VIId

Podjęte działania ukazały ogromną wrażliwość dzieci na los zwierząt i dowiodły, że młode pokolenie potrafi okazać bezinteresowną pomoc.

Cieszymy się, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy wesprzeć porzucone psy i koty. Jest to tak ważne szczególnie w okresie zimowym, kiedy temperatury są bardzo niskie.  Akcja pokazała niezwykłą wrażliwość dzieci na los zwierząt oraz chęć pomocy.

Najlepszym uwieńczeniem naszych starań byłoby poruszenie ludzkich serc!