Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2007r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem i ich najbliższych. Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem.

2 kwietnia na znak solidarności z osobami z autyzmem wiele budynków w Polsce i na świecie będzie podświetlanych na niebiesko, wiele osób ubierze się na niebiesko, gdyż to właśnie ten kolor jest symbolem autyzmu.

Jako społeczność szkolna chcielibyśmy włączyć się do obchodów tego ważnego dnia. Zachęcamy Was abyście 2 kwietnia zawiesili w oknie niebieski element będący symbolem łączności z osobami z autyzmem.

Poza tym w dniach 7 – 9 kwietnia zapraszamy Was na „Szkolne Dni Świadomości Autyzmu”.