Wyniki szkolnego konkursu "Mistrz klawiatury 2020/2021"

W dniach 01-08 czerwca odbywał się w naszej szkole konkurs szybkiego i poprawnego pisania na klawiaturze pod nazwą „Mistrz klawiatury”. Wzięli  w nim udział wszyscy uczniowie  z klas VIII.  Uzyskane przez uczniów wyniki oznaczają liczbę napisanych liter w ciągu minuty. Konkurs polegał na napisaniu wskazanego tekstu (jednakowego dla wszystkich uczniów) jak najszybciej i bezbłędnie. Do konkursu wykorzystany był odpowiedni program, który automatycznie sprawdzał szybkość pisania i poprawność (bezbłędność). Jako wynik końcowy (liczba znaków na minutę) brany był iloczyn tych dwóch wskazań. Corocznie obserwujemy wśród uczniów systematyczną poprawę  w biegłości pisania na komputerze. Mimo, że jest to tylko konkurs,  to widać wśród uczestników duże zaangażowanie i ducha sportowej rywalizacji. Wyniki niektórych uczniów robią wielkie wrażenie. Na szczególne gratulacje zasługuje tegoroczny zwycięzca:

Wojciech Zabuski z  klasy VIIIc  - Mistrz Klawiatury 2020/2021 roku

Jego wynik (292 znaków na minutę) jest naprawdę imponujący. Jest to nowy rekord szybkości pisania w naszej szkole.

Uczniowie, którzy zajęli kolejne miejsca:

Kacper Karaban z kl. VIIIc - 277 znaków na minutę -  I Wicemistrz Klawiatury

Alicja Liniewicz z kl. VIIIa - 255 znaków na minutę - II Wicemistrzyni Klawiatury

Wszyscy w/w wymienieni uczniowie  zasługują na wielkie brawa i pochwały. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Życzymy wszystkim stałej poprawy w biegłości pisania na komputerze i uzyskiwania coraz  to lepszych wyników.

Organizatorzy konkursu: Renata Ciok i Magda Sołtysiuk-Kruś