Okazja do domowego remanentu - zbiórka makulatury i elektrośmieci

27 września 2021r. odbyła się w naszej szkole zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zbiórka makulatury. Obie akcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale również osób dorosłych z terenu miasta. Szkolny parking w bardzo szybkim tempie zapełnił się starym, niepotrzebnym sprzętem AGD i RTV. Zebraliśmy również dwa kontenery makulatury o łącznej masie 3650 kg. Każdy uczestnik zbiórki za przyniesione elektrośmieci oraz makulaturę otrzymał sadzonki świerku, które dostaliśmy od Nadleśnictwa Siedlce.Powyższe akcje miały na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na stan środowiska naturalnego, potrzebę jego ochrony oraz ukazanie konieczności podejmowania tego typu działań.