Ogólnopolski program Akademia Przyszłości

Szanowni Państwo

Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu Akademia Przyszłości. Program ten został przygotowany przez Stowarzyszenie WIOSNA (to samo, które organizuje Szlachetną Paczkę) i z powodzeniem jest realizowany na terenie całego kraju już 19 lat.

Akademia Przyszłości to bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem. Akademia wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może pokonać dotychczasowe przeszkody i poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w Dziecku poczucie własnej wartości, rozwija pasje i pomaga realizować marzenia. Ponadto Dzieci objęte programem Akademii biorą udział w specjalnie dla nich organizowanych wydarzeniach, takich jak uroczysta Inauguracja czy Gala Sukcesów kończąca rok szkolny. Uczestniczą także we wspólnych wyjściach na wydarzenia kulturalne oraz w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z  prezentacją na temat Akademii Przyszłości oraz aplikowanie do programu za pomocą poniższego linku:

Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na dostępność Wolontariuszy, w związku z czym zachęcamy aby nie zwlekać z aplikacją.

Jesteśmy przekonani, iż udział dziecka w Akademii Przyszłości pomoże mu uwierzyć w siebie i w przyszłości wejść w świat dorosłych z podniesioną głową.

Daniel Wiszniewski

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10