VII Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej

18 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Organizatorami konkursu były: Szkoła Podstawowa nr 10 i Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce. W konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce oraz Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach.

Celami konkursu były:

• wymiana doświadczeń pedagogicznych i integracja środowisk szkolnych,
  • rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i wojskową,
  • kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny,
  • poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym,
  • upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę,
  • stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa.

FILM ... >>

oglądaj w Full HD używając przeglądarki Microsoft Edge

W skład trzyosobowego jury oceniającego występy weszli nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, Panie: Izabela Kiryluk, Magdalena Lisiewicz i Jolanta Kotowska. Przy ocenie występów brano pod uwagę dobór repertuaru, wyraz artystyczny występu, walory głosowe wokalistów oraz poziom trudności wybranego utworu.

Wyniki konkursu były następujące.

W kategorii klas I-IV:

• I miejsce ex aequo: Natasza Sienica ze Szkoły Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach oraz Łucja Gorzała i Maria Szewczak z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach,
  • II miejsce: Amelia Celińska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach,
  • III miejsce: Maryja Leanchuk i Marcel Bajek ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach,
  • Wyróżnienie: Aleks Miłkowski i Rafał Prończyk ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlcach.

W kategorii klas IV- VIII:

• I miejsce Jadwiga Mitura ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach,
  • II miejsce Kinga Mikiewicz i Krzysztof Mąsior ze Szkoły Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach,
  • III miejsce ex aequo: Julia Cielemęcka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej Siedlcach i Małgorzata Jabłkowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach,
  • Wyróżnienie Jakub Tchórzewski ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach.