Szkolne Dni Życzliwości

W dniach 19- 26 listopada społeczność naszej szkoły brała udział w Szkolnych Dniach Życzliwości.

W piątek, 19 listopada, uczniowie mieli możliwość wysłuchania audycji, dzięki której dowiedzieli się, jaka jest historia Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, a także zapoznali się z atrakcjami, które czekały ich w następnych dniach.

Od poniedziałku, 22 listopada uczniowie (i wszyscy pracownicy szkołyJ) mogli pozować do zdjęć na tle skrzydeł, wywieszonych na głównym holu szkoły. Atrakcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszyscy wiemy przecież, że „Życzliwość dodaje skrzydeł!”

Wielu uczniów skorzystało z okazji i pozdrowiło bliskie sobie osoby. Miłe słowa, pozdrowienia, wierszyki i rymowanki można było wrzucić do umieszczonej na głównym holu szkoły „Skrzynki Życzliwości”.

We wtorek, 23 listopada, wielu uczniów naszej szkoły założyło „uśmiechnięte maseczki”. Dzięki wykorzystaniu tegoż rekwizytu, mogli oni uniknąć niespodziewanego pytania;)

Kolejnego dnia, uczniowie zamienili się w artystów, którzy z ogromnym zapałem wzięli udział w konkursie na najpiękniej udekorowane drzwi sali lekcyjnej. Akcja cieszyła się niemałym zainteresowaniem. Wielu uczniów z własnej inicjatywy wykazało się talentem plastycznym, a przede wszystkim- umiejętnością współpracy i chęcią działania na konto całej klasy. Jurorzy mieli trudne zadanie.  Dlatego też, zdobywcy 3 pierwszych miejsc:

I miejsce: klasy IVa i VIIIb - s.7A
II miejsce: klasa Ib,IIb oraz Ia,IIIc - s.14,13
III miejsce: klasa Va - s. 20 oraz VIId - s. 7

wywalczyli nagrody w postaci zwolnienia z pytania w wybranym przez siebie dniu. Uczniowie z klas młodszych zostali obdarowani „dniem dobrych ocen”. Pozostali uczestnicy zabawy zdobyli pochwały

Ponadto, uczniowie z klas I-VIII wybrali spośród swoich klasowych kolegów i koleżanek osobę, która odznacza się wyjątkową życzliwością. Imiona i nazwiska zwycięzców z poszczególnych klas zostały wywieszone na głównym holu szkoły. Gratulujemy!

Klasa 1A - Maksymilian Dąbrowski

Klasa 8D - Mateusz Szandecki

Klasa 8E - Patrycja Konieczny

Klasa 8F - Tomasz Olejnik

Przy wejściu do szkoły można było podziwiać tematyczną gazetkę.

Do obchodów Szkolnych Dni Życzliwości i Pozdrowień aktywnie włączyła się także świetlica szkolna. Święto było okazją do poruszenia podczas zajęć tematu życzliwości i szacunku, zaszczepienia w dzieciach postawy otwartości na innych. Dzieci poznały historię tego dnia, kodeks Życzliwości, rymowanki, wierszowane zagadki, piosenki. Oglądały filmy edukacyjne i animowane zachęcające do okazywania serdeczności na co dzień, niesienia bezinteresownej pomocy innym (nie tylko od święta). Uczniowie uczestniczyli w  wielu zabawach integrujących, obdarowując się dobrym słowem, uśmiechem, propagujących modę na życzliwość, by stała się wciąż aktualnym tematem wśród społeczności świetlicowej. W ramach tej akcji dzieci wykonały kartkę z pozdrowieniami, podziękowaniem i słowami wsparcia dla żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Przygotowane zostały gazetki edukacyjne w świetlicy i na korytarzu  nawiązujące do obchodów Tygodnia Życzliwości. „Świetliczaki” wzięły udział na najpiękniej udekorowane drzwi pod hasłem „Życzliwość jest wśród Nas”. Wychowankowie wspólnie stworzyli plakat promujący postawę życzliwości.

Chociaż w ostatnie dni, jesień nie rozpieszczała nas słońcem i piękną pogodą, dzięki współpracy i uśmiechom nasi uczniowie udowodnili, że świat potrafi być wesoły, a ludzie mili i życzliwi.

Dziękujemy za tak liczny i chętny udział w zaproponowanych działaniach. Wasza aktywność jest dla nas bardzo ważna!

Mamy nadzieję, że miniony tydzień był dla wszystkich światełkiem radości, uśmiechu i ŻYCZLIWOŚCI!

Organizatorzy:

Dorota Kowalczyk