Montaż muzyczno-słowny pt. „Weihnachten in Polen und in Deutschland”.

Uczniowie klasy VIIb w w ramach projektu „Zwiększanie szans edukacyjnych uczniów SP nr 10 w Siedlcach" przez fundację Mały Inżynier przygotowali i zaprezentowali w dniu 18 grudnia 2021 roku montaż muzyczno-słowny pt. „Weihnachten in Polen und in Deutschland”. Nie zabrakło tradycji świątecznych, kolęd w języku niemieckim oraz wypiekanych przez uczennice tradycyjnych pierniczków.

Przedstawienie było efektem kilkutygodniowych przygotowań. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego, pani Kingi Ptaszyńskiej zdobywali nowe kompetencje językowe, kształcili właściwą wymowę i dykcję, wcielali się umiejętnie w wyznaczone role, podejmowali wysiłek współdziałania w grupie, umiejętnie dzielili się zadaniami.

Posługiwanie się językiem niemieckim sprawiło im wiele satysfakcji, a uczestnictwo w jasełkach rozbudziło w nich większą motywację do nauki języka niemieckiego. Przedstawienie wzbogacone zostało kolędami i piosenkami świątecznymi, śpiewanymi przez uczniów w języku niemieckim. Jasełka obejrzeli uczniowie klasy 7b oraz grupa uczniów z klasy 7a. Zapraszamy do galerii.