Zbiórka elektrośmieci

W dniu 6 maja 2022r. w SP10 Siedlce odbyła się zbiórka elektrośmieci. Zbiórka została zorganizowana przy współpracy z  Miastem Siedlce, Fundacją Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizacją odzysku AURAEKO.  Ilość przyniesionych przez mieszkańców Siedlec elektrośmieci przerosła nasze oczekiwania. Cieszymy się, że zebrane elektrośmieci zostaną poddane bezpiecznemu recyklingowi.   Cieszymy się również, że podejmowane przez szkołę akcje są zgodne z aktualnymi potrzebami środowiska lokalnego.

Z elektrycznych śmieci odzyskuje się wiele cennych materiałów i surowców, w tym tworzywa sztuczne, metale żelazne, metale nieżelazne oraz metale szlachetne. Z części odzyskanych materiałów, Fundacja Odzyskaj Środowisko, tworzy ule z recyklingu oraz wyjątkowe dzieła sztuki w nurcie "trash art". Równolegle prowadzona była zbiórka makulatury.

Koordynatorkami akcji na terenie szkoły były Panie: Barbara Lewicka i Jolanta Skorupka.