Zielona szkoła klas VIII

W dniach 6-10 czerwca odbyła się wycieczka szkolna klas 8d i 8e do Kotliny Jeleniogórskiej, Wrocławia i Skalnego Miasta w Czechach. Były to wyczekiwane od dawna chwile spędzonego wspólnie czasu poza szkołą.

Dolny Śląsk przywitał iście wakacyjną pogodą i wieloma atrakcjami. Jednym z punktów wyjazdu było zwiedzanie Wrocławia. Młodzież poruszała się nie tylko śladem krasnali. Dla uczniów zainteresowanych historią gratką było zwiedzanie Panoramy Racławickiej oraz najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego. Miłośnicy fauny i flory mogli się cieszyć z wizyty w ZOO i Afrykarium Wrocławskim.

Nie mogło również zabraknąć wycieczki w góry. Wszyscy w dobrych humorach przeszli szlakiem niebieskim przez Rówienkę, Polanę, Domek Myśliwski do schroniska Samotnia w Kotle Małego Stawu. Odpoczynek na posiłek był w Schronisku Strzecha Akademicka, po którym przez Biały Jar młodzież zeszła czarnym szlakiem obok Dzikiego Wodospadu na dół do Karpacza.

Wyprawa do Skalnego Miasta w Adrśpach w Czechach wprowadziła uczniów w labirynty wąwozów, szczelin, korytarzy, ostańców, grzybów… krasowych wydrążonych w skałach. Wśród takiej scenerii odbył się niezapomniany rejs łódką przez Skalne Jezioro.

Kolejnego dnia wiele śmiechu było w Chacie Walońskiej, gdzie wszyscy musieli przejść rozmaite próby, a młodzieńcy zostali zakuci w dyby. Po wizycie u Walonów odbyła się wędrówka po okolicach Szklarskiej Poręby, które słyną wodospadów i widokowych tras spacerowych. Najtrudniejszym etapem tego dnia było dotarcie na Zamek Chojnik w odwiedziny do Kunegundy.

Podczas pobytu w ośrodku w Karpaczu nie mogło również zabraknąć wspólnej zabawy na dyskotece i przy ognisku.

Opiekunami wycieczki byli: p.Jolanta Skorupka, p.Katarzyna Nurzyńska, p.Katarzyna Matuszewska i p.Andrzej Głuchowski.

Były to niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wyjazdu.