Wirtualna szkolna rzeczywistość - ClassVR

Na lekcji informatyki uczniowie klasy VIIIc, po raz pierwszy korzystali z okularów ClassVR. Dzięki nowym technologiom przenieśli się na drugi koniec świata – mogli znaleźć się w Afryce, oglądali z bliska żyrafy, mogli walczyć ze swoim strachem i stresem próbując przejść, np. mostem zwodzonym. Uczniowie mogli także relaksować się pływając z rybami w oceanie.

Wirtualna rzeczywistość stwarza wiele niezwykłych możliwości doświadczania wyjątkowej złożoności świata, w którym żyjemy. W coraz większej ilości dziedzin nauki, właśnie dzięki rozwojowi technologii VR, możliwe jest w pełni bezpieczne i bardzo ciekawe przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń oraz symulacji.

Nie udało by się tego przeżyć, bez narzędzi w jakie wyposażona jest nasza szkolna pracownia informatyczna a to za sprawą programu ,,Laboratoria przyszłości”.

Lekcje przeprowadziła pani Renata Ciok.