Świąteczne nastroje na zajęciach z informatyki z elementami druku 3D

Na kółku informatycznym z elementami druku 3D uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 zapoznają się z procesem druku przestrzennego. W ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości została zakupiona drukarka 3D Creality CR-200B.
Dzięki niej uczniowie poszerzają swoje umiejętności z zakresu nowych technologii. Zapoznali się z budową drukarki, sposobem działania oraz zasadami bezpiecznego korzystania. Uczniowie z powodzeniem wykonują swoje projekty w programie Tinkercad i poznają coraz bardziej zaawansowane funkcje tego programu. Poznali również kolejne etapy przygotowania modelu 3D do druku.
Z pewnością modelowanie 3D wspomoże naszych uczniów w ich rozwoju intelektualnym, rozbudzi ich wyobraźnię i wzmocni zdolności w zakresie inteligencji przestrzennej i logicznej. Uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Zaczaruj szkołę z drukiem 3D”.
Na zajęciach  z informatyki uczniowie z  kl. Va  zaprojektowali i wydrukowali choinkę, bałwanka i św. Mikołaja.