Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

Podobnie jak w latach ubiegłych świetlica włączyła się do szkolnych obchodów Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem ,, W morzu życzliwości jest dużo szczęścia i radości ". Wzięliśmy udział w zabawie tworzenia miłych pozdrowień wykonując kolorowe rybki z papieru z umieszczonymi na nich pozdrowieniami dla ulubionej osoby. Zostały one wrzucone do skrzynki na korytarzu a następnie umieszczone na tablicy samorządu szkolnego , tworząc morze życzliwości i przyjaznych rybek. Dzieci robiły sobie zdjęcia w życzliwej foto-budce. Podczas tygodniowego cyklu zajęć  wychowankowie świetlicy zapoznali się z genezą święta oraz z definicją osoby życzliwej. Kształtowały umiejętność wyrażania życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych dzieci, Kulturalnego odnoszenia się do siebie  poprzez  aktywność intelektualną, ruchową i plastyczną.