Techniki animacji poklatkowej - aplikacja Stop Motion

Wychowankowie świetlicy od kilku tygodni oddawali się twórczemu procesowi rysowania, a efektem ich pracy jest animacja poklatkowa, która powstała w aplikacji Stop Motion. Ta forma animacji polega na wykonywaniu serii zdjęć rysunków, a następnie odtwarzaniu ich w szybkim tempie, co tworzy iluzję ruchu.

Dzieci miały okazję zapoznać się z różnorodnymi filmami animowanymi wykonanymi za pomocą techniki animacji poklatkowej, by dowiedzieć się jakie możliwości i efekty można osiągnąć dzięki tej metodzie. Przez oglądanie różnych animacji na You Tube, dzieci dowiedziały się, jak tworzy się animację krok po kroku. Obserwowały jak ruchome obrazy powstają poprzez sekwencyjne wyświetlanie statycznych rysunków. Miały okazję zobaczyć, jak ujęcia są planowane, a rysunki stopniowo przemieszczane tworząc wrażenie ruchu.

Przykładowe animacje na You Tube były inspiracją dla dzieci, które zaczęły widzieć możliwości swojej własnej twórczości. Wychowankowie świetlicy mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, tworząc kolorowe rysunki. Każdy z nich był unikalny i odzwierciedlał wyobraźnię każdego dziecka.