DZIEŃ CHŁOPAKA 2023 POD HASŁEM ,,ZOSTANĘ KOLEJARZEM"

W tym roku uroczystość Dnia Chłopaka odbyła się pod hasłem ,,Zostanę kolejarzem". Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o zawodzie kolejarza i osobach pracujących na kolei , m.in. konduktora , maszynisty , kasjerki , dyżurnego ruchu itp. W ramach tygodniowych zajęć poznaliśmy  cele informacyjno-edukacyjnej Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ,,Kolejowe ABC" realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego z zakresu bezpieczeństwa. Kształciliśmy prawidłowe postawy bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych , na dworcach , peronach , w okolicach torowisk oraz zasady kulturalnego podróżowania pociągiem. Poznaliśmy ciekawostki i historie związane z rodzajami , wyglądem pociągów dawniej i dzisiaj. W rytm znanej piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka" wyruszyliśmy wokół placu szkolnego by na ostatniej ,,stacji" wspólnie narysować kredą lokomotywę z kolorowymi wagonami.