Dzień Dziecka pod hasłem ,,Mocniaki supermoc dobrego jedzenia"

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka w świetlicy przeżyliśmy przygodę z Mocniakami . Dzieci poznały bohaterów Gangu Mocniaków i odkrywały ich supermoce zdrowego jedzenia. Wesołe postacie zaprosiły dzieci do słuchania audiobuków, odgadywania zagadek oraz wspólnej lektury swoich książek, pełnych bajowych historii, kolorowych ilustracji i ciekawostek żywieniowych.

Zachęciły do dbania o sprawność fizyczną . Uczyliśmy się zasad dobrej, zbilansowanej diety podczas wspólnych zabaw. W ramach tej uroczystości   gościem w świetlicy była intendentka i dietetyczka szkolna pani Dagmara Narojek. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Przekazała nam wskazówki i ważne zasady żywienia dopasowane do wieku dzieci. Przedstawiła zalety składników odżywczych oraz źródła  witamin. Zachęciła do spożywania szkolnych obiadów.