OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,SERCE KAPSUŁY CZASU"

Dwóch wychowanków świetlicy Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach: Mateusz Posiadała z kl. IIa oraz Maksym Repczuk z kl. IIc znalazło się w gronie Zwycięzców Honorowych, którzy otrzymają imienne, Złote Certyfikaty Serca Kapsuły Czasu (potwierdzające udział w akcji), a ich prace w wersji oryginalnej i elektronicznej zostaną zabezpieczone i zamknięte na 100 lat wewnątrz Rzeźby Architektonicznej ,,Kapsuła Czasu”, ustawionej w prestiżowej lokalizacji przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie.

Srebrny Certyfikat Serca Kapsuły Czasu otrzyma Martyna Gęsina z kl. IV. Jej praca zostanie zdigitalizowana, zapisana na nośnikach pamięci i złożona w ,,Kapsule czasu” w formie cyfrowej.

Certyfikaty zostaną wysłane do szkoły przez organizatorów na przełomie listopada i grudnia 2019 r.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

,,Kapsuła Czasu” jako obiekt mobilny ma być prezentowana w wielu miejscach Polski i Europy przy okazji wystawy oraz targów o charakterze artystycznym, naukowym i kulturalnym. Architektoniczna rzeźba ,,Kapsuła Czasu” pełnić będzie zarazem funkcję archiwum do przechowywania utworów literackich oraz plastycznych wyłonionych w organizowanej równolegle akcji społecznej ,,Serce Kapsuły Czasu”. Planowane są cykliczne otwarcia Kapsuły Czasu, podczas których zdeponowane w jej wnętrzu prace, poddawane będą publicznej weryfikacji. Debata odbywać się będzie w postaci paneli z udziałem specjalistów, a także mieszkańców miast. Pierwsze otwarcie kapsuły czasu nastąpi po 10 latach od momentu realizacji obiektu architektonicznego. Kolejne będą miały miejsce w interwałach czasowych co 25 lat (jedna Generacja), do momentu realizacji ,,formuły 100-letniej” Kapsuły Czasu.

Jurorzy 2019 serce kapsuly GALERIA

Maksym Repczuk galeria