TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI w świetlicy

W dniach 18-22 listopada obchodziliśmy w całej szkole, a w związku z tym również i w naszej świetlicy, TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Odbyły się różnorodne zajęcia, sprzyjające integracji społeczności świetlicowej, podczas których rozmawialiśmy na temat życzliwości. Dzieci wysłuchały mądrych bajek i piosenek o uśmiechu, radości, przyjaźni. Podczas wspólnych zabaw w ,,Świetlicowej Krainie Życzliwości” promowaliśmy wzajemną życzliwość i pomoc. Przygotowaliśmy okolicznościowe gazetki w sali i na korytarzu, na których zawisły plakaty, przysłowia, hasła związane z tematem. Powstało ,,Drzewo Życzliwości” z imionami dzieci. To wesołe święto sprawdziło się w pochmurne, listopadowe dni.